Etusivu
Sählysarjan ratkaisupelit ma 28.4 klo 17.15 alkaen
15.04.2014 12:37

Sählysarja 2014 huipentuu ma 28.4 pelattavaan loppuotteluun Kekkilä-S Börsta T. Välierissä Kekkilä voitti Niskoksen Pallon puhtaasti 7-0 ja S Börsta T yllätti jatkoajalla ennakkosuosikki SC Prätkähiiret lukemin 4-3. Börstan ja Prätkähiirien välierä oli tähän asti pelatun sarjan tasokkain ottelu ja tarjosi kovaa mutta rehellistä vääntöä.

 

Viimeisen illan aloittaa sijoitusottelut sijoista 5-8. Ensimmäisessä kohtaavat Kunnan Pallo ja Fläkt Woods ja toisessa Nyrkkeilijät ja 7 luokan pojat.

 

Sählysarja on tarjonnut hyviä pelejä ja kovia vääntöjä. Tuomarilinja on ollut kohdallaan ja siitä iso kiitos Artsille. Kuuma välieräkamppailukin Börstan ja Prätkähiirien välillä pysyi hienosti näpeissä.

 

Tervetuloa seuraamaan taistelua sählysarjan 2014 voitosta!

 

tulevia mestareita

 
Lentopallomatka 4. loppuotteluun VaLePa-Tiikerit Tampereelle
10.04.2014 12:44

Ottelumatka 4. lentopallofinaaliin Tampereelle

ti 22.4.2014

Matkan hinta( sisältää matkan ja lipun): aikuiset 30€, lapset alle 16-vuotiaat 15€

Lähtö ja pysähdykset: Kihniön Siwa klo 16, Parkanon Shell klo 16.30, Sammin Rantacafe klo 17

Sitovat ilmoittautumiset: su 20.4 mennessä Jyrki Järventausta puh. 040 5605864

 
Puolivälierät alkavat sählysarjassa ma 7.4
01.04.2014 15:10

Puolivälieräottelut pelataan samalla peliajalla seuraavin poikkeuksin:

 

- jos ottelu on varsinaisen peliajan päättyessä tasatilanteessa, niin pelataan 5 min. jatkoaika maalista poikki

- jos maalia ei synny 5 min. aikana lauotaan rankkarikisa, jossa molemmilla on 3 vetäjää

- jos ei niillä mene poikki, niin 1 kerrallaan samoista vetäjistä

 
Sählysarjan 2014 joukkueet ja otteluohjelma
14.03.2014 13:52

Sählysarja 2014 alkaa maanantaina 17.3.2014 klo 17.15. Saliin pääsee klo 16.45. Seuraavassa muutamia asioita joukkueita varten:

 

- ensimmäiset joukkueet kokoavat kaukalon saliin ja viimeisenä pelaavat purkavat kaukalon yhdessä

- tuomareina Arto,Jykä ja Rami

- joukueen on luovutettava pelaajalista ennen ensimmäistä peliä ja lisäyksiä saa tehdä ainoastaan loukkaantuneen pelaajan tilalle

- osallistumismaksu on 20€/joukkue ja se on maksettava ennen ensimmäistä ottelua

- muista reilu peli!

 

Lohko 1


1. SC Prätkähiiret( SCP)

2. Kunnan Pallo(KuPa)

3. Fläkt Woods(FW)   

4. 7 luokka pojat(7)   

 

 

Sijoitus

Joukkue

O

V

T

H

ME

P

1.

SC Prätkähiiret

3

3

0

0

38-10

6

2.

Fläkt Woods

3

2

0

1

19-17

4

3.

Kunnan Pallo

3

1

0

2

17-16

2

4.

7 luokka pojat

3

0

0

3

6-37

0

 

Lohko 2


1. Kekkilä( Ke)

2. Kihniön Nyrkkeilijät( KiNy)

3. S Börsta T( SBT)

4. Niskoksen Pallo( NiPa)


 

Sijoitus

Joukkue

O

V

T

H

ME

P

1.

Kekkilä

3

2

0

1

20-15

4

2.

S Börsta T

3

2

0

1

16-14

4

3.

Niskoksen Pallo

3

1

1

1

14-14

3

4.

Kihniön Nyrkkeilijät

3

0

1

2

14-21

1



päivä kello ott.num. ottelu tuomari tulos
ma 17.3 17.15- 17.45 1 KuPa -7 Arto 11 - 1
18.00- 18.30 2 FW - KuPa Arto 6 - 4
18.45- 19.15 3 KiNy - NiPa Rami 5 - 5
19.30- 20.00 4 FW - 7 Jykä 8 - 2
ma 24.3 17.15 - 17.45 5 Ke - SBT Arto 7 - 4
18.00 - 18.30 6 SCP - 7 Jykä 18 - 3
18.45 - 19.15 7 SBT - KiNy Arto 6 - 3
19.30 - 20.00 8 NiPa - Ke Jykä 5 - 3
ma 31.3 17.15 - 17.45 9 SCP - FW Jykä 11 - 5
18.00 - 18.30 10 Ke - KiNy Jykä 10 - 6
18.45 - 19.15 11 KuPa - SCP Arto 2 - 9
19.30 - 20. 00 12 SBT - NiPa Arto 6 - 4
ma 7.4 17.15 - 17.45 13 SC Prätkähiiret - Kihniön Nyrkkeilijät
Jykä 14 - 1
18.00 - 18.30 14 Fläkt Woods - Niskoksen Pallo
Arto 4 - 5
18.45 - 19.15 16 7 luokka pojat - Kekkilä
Jykä 1 - 14
ma 14.4 16.30 - 17.00 15 Kunnan Pallo - S Börsta T Arto 1 - 5
17.15 - 17.45 A Kihniön Nyrkkeilijät - Fläkt Woods
Jykä 4 - 9
18.00 - 18.30 B Kunnan Pallo - 7 luokka pojat
Arto 5 - 4
18.45 - 19.15
17 välierä Niskoksen Pallo - Kekkilä
Arto 0 - 7

19.30 - 20.00
18 välierä SC Prätkähiiret - S Börsta T
Arto
3 - 4 ja.
ma 28.4 17.15 - 17.45 C sijat 5-6 Fläkt Woods - Kunnan Pallo
järjestäjä
18.00 - 18.30 D sijat 7-8 Kihniön Nyrkkeilijät - 7 luokka pojat
järjestäjä

18.45 - 19.15 19 pronssiottelu Niskoksen Pallo - SC Prätkähiiret
järjestäjä
19.30 - 20.00 20 loppuottelu Kekkilä - S Börsta T
järjestäjä
 
Sählysarjaan ilmoittautuneet joukkueet
05.03.2014 17:39

1. Kunnan Pallo/Jyrki Järventausta

2. 7 luokka pojat/ Antton Kivioja

3. Nyrkkeilijät/ Raimo Koivula

4. S Börsta T/ Teemu Latvajärvi

5. Niskoksen Pallo/ Anssi Shemeikka

6. Fläkt Woods/ Petri Välimäki

7. SC Prätkähiiret/ Arto Vehkapuru

8. Kekkilä/ Heikki Törmä

 

 

Päivitetty 12.3 klo 18:08

 
« AlkuunEdellinen12SeuraavaLoppuun »

Sivu 1 / 2

© 2009 - 2012 puulaaki.com & Kihniön Kunta
Sivuston toteutus IceCreative